Konkasör Nedir ?

Konkasör Nedir?

Konkasör Nedir? Sorusunun cevabı için özel bir yazı yazmak istedik,çünkü bu sektörden uzak veya sektörü merak edenlere en yabancı gelen bir kelimedir konkasör.Konkasör Fransızca kökenli bir kelime olan Concasseur kelimesinden gelmektedir.Türkiye de daha çok kırma makinası olarak bilinmektedir veya sektörel olarak taş kırma eleme tesisi olarak da bilinmektedir.

Konkasör kendi içerisinde farklı fonksiyonları vesilesi ile 60 lık,110 luk,140 lık,90 lık konkasör gibi isimlere bölünür.Bunlara kırılcakları malzemelere göre isimlendirilmektedir.Ayrıca konkasör tesislerimobil konkasör ve sabit konkasör olmak üzere de iki kısıma ayırıyoruz.Mobil konkasör diğer adı ile seyyar konkasör diye adlandırılan konkasör çeşitlerimiz,adından da anlaşılacağı üzere taşınabilir özelliği olan tesislerimizdir.Sabit konkasör tesisleri ise mobillerin aksine taşınamaz ve bulunduğu bölgeye sabitlenen konkasör tesislerimizdir.

Konkasör Nedir? Sorusundan Sonra En Önemli Nokta, Mobil Konkasör mü? Sabit Konkasör mü?

Mobil konkasörlerin,diğer konkasörlere göre avantajları daha çok diyebiliriz.En başta maliyet en aza indirgenmiş şekildedir,ayrıca daha az kişi ile çalıştırabilme özelliği olmasından dolayı da mobil konkasörler daha çok tercih edilmektedir.Bu tür konkasörlerin montaj olayı da çok kolay olmaktadır,klasik tesisler de 7 günü bulurken,mobillerde ise bu 1 saat gibi kısa süreye inmektedir. Diğer konkasörler de çalışmaya alınması için 5-6 personele gerek varken,mobil konkasörler de tek personelle bile çalıştırabilirsiniz.Mobil konkasör tesislerin avantajları saymakla bitmez. Dolayısıyla Konkasör Nedir? diye sorulduğunda İlk önce iyice anlaşılmalıdır ki, işletmelerin ihtiyaçlarına gerçek anlamda cevap verebilecek konkasör çeşidi firmamız tarafından sunulsun.

Birçok işletme ve müşterimiz Konkasör Nedir? sorusunun içeriğine hakimken, bazı müşterilerimiz, ezbere gelip hizmet almak istemektedirler. Bunun önüne geçmek için her zaman sabır ve titizlikle anlatmaya, işletmeleri için yaptığımız analizleri göstermeye devam ediyoruz. Firma olarak sadece size istediğiniz ürünü satalım, sonrasına bakmayalım düşüncesinde hiçbir zaman olmadık. Hatta belirttiğimiz gibi, sizin için uygun olan en iyi tesisi ya da makinayı değerlendirip satış ve satış sonrası desteğimizle sizin çalışmalarınıza önem vermekteyiz.

Firmamız, her müşterinin isteğine bağlı olarak bir çok konkasör çeşidi imal etmektedir.Siz de istediğiniz özellikte konkasör tesisi istiyorsanız 7/24 bizlere 0542 800 50 50 telefon numaralarından ulaşabilirsiniz.

 

İlgili Mesajlar

4 Comments

  1. Konkasör hakkında verdiğiniz detaylı bilgiler için,M-K Makinaye teşekkür ederiz.

  2. Merhaba konkasör hakkında verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz.Benim merak ettiğim konkasör çeşitleri olan 90 lık 110 luk 140 lık konkasörlerden hangisi daha işlevseldir ?

  3. Çok öğretici olmuş.Elinize sağlık gerçekten güzel bilgiler var.Sanırım konkasör taş kırma tesis ile bir anlam içeriyor değil mi bunu tam çözemedim.

    • Merhaba güngör,konkasör kelimesini daha çok bu sektörle uğraşan insanlar bilir.Ama halk dilinde ise daha çok taş kırma makinası,taş kırma eleme tesisleri gibi kelimelerle bilinir.

Leave A Reply