Taş Kırma Eleme Tesisi

Taş Kırma Eleme Tesisi Ürünümüz

Taş Kırma Eleme Tesisi Ürünümüz genel olarak maden,inşaat ve yapı sektöründe çokça kullanılmaktadır. Maden ocaklarında üretilen taşların işlenmesi, inşaat sektöründeki yapı çalışmaları, yol, asfalt inşası ve beton santralleri için bu tesislere ihtiyaç duyulur. Taş Kırma Eleme Tesisi Ürünümüz özellikle kalker kalsit kömür ve doğadaki diğer mineral madenlerinin ekonomiye kazandırılmasında çok önemli bir etkiye sahiptir.

Taş Kırma Eleme Tesisi Ürünümüz üretim aşamaları 3 değişik şekilde yürür. Primer, sekonder ve tersiyer olarak adlandırılan bu kırma aşamaları sonunda, malzemeler eleklerden geçirilir ve istenilen boyutlarda sınıflandırılır. Sınıflandırma sonucunda kırma taş  üretimi tamamlanmış olur. Bu aşamalara kısaca değinilirse;

Primer Kırıcılar :  Primer çeneli kırıcılar ve primer darbeli kırıcılar olarak ikiye ayrılır.

Primer çeneli kırıcılar gövde, sabit çene ve pitmandan oluşur. Malzemeyi sıkıştırarak kırar ve üretimi genellikle yapraksıdır. Tüm sert kütleleri kırabilirler ve tesisin yapısına göre kırma boyutları ayarlanabilir.

Primer darbeli kırıcılar gövde, rotor ve çarpma plakalarından meydana gelir. Kırma işlemini çarptırma ve sıkıştırma ile yaparlar. Üretimleri daha kaliteli ve kübik şekildedir. Bu tip kırıcıların ülkemizde kullanımı yaygın değildir.

Sekonder Kırıcılar : Sekonder çeneli kırıcı ve sekonder darbeli kırıcı olarak ikiye ayrılır.

Sekonder çeneli kırıcılar,  primer çeneli kırıcılarla hemen hemen aynı yapıda olup, primer çeneli kırıcılara göre %25 oranında yüksek devirde çalışırlar.

Sekonder darbeli kırıcılar kübik malzeme üretirler. Gövde ve rotordan oluşurlar.

Tersiyer Kırıcılar : İstenilen ürün türü ve kapasiteye göre farklı alternatiflerle üretilip kullanılırlar.

Merdaneli üretilenler, iki tambur arasında sıkıştırarak kırma yapar. Üretimi yapraksıdır ve daha az toz üretirler.

Çekiçli kırıcılar, çarpma işlemiyle kırma yaparlar. Üretimler kübik ve kalitelidir.

Taş Kırma Eleme Tesisi Ürünümüz ile Kaliteye Sahip Olun

Darbeli kırıcılar, Çarptırma özelliklerinden ötürü kübik ve kaliteli malzeme üretirler. Ülkemizde en çok tercih edilen kırıcılardır. Bu kırma aşamalarındaki dengenin sağlanması Taş Kırma Eleme Tesisi Ürünümüz içindeki üretim kapasitesinin kalitesi için gereklidir. Bizler gerek Taş Kırma Eleme Tesisi Ürünümüz üretiminde gerekse beton santrali imalatında siz değerli müşterilerimize,1.sınıf kalitede malzemeleri kullanarak imalatımız gerçekleştiriyoruz.Özellikle yurt dışında uzun yıllar bu işlerle meşgul olan bir çok müşterimizin bizleri tercih etmesi en büyük referansımızdır. Konkasör fiyatlar ve beton santrali fiyatlarımız hakkında genel bilgiye sahip olmak için,iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

İlgili Mesajlar

14 Comments

 1. Kolay gelsin,kırma eleme tesislerinizi oldukça beğendiğimi belirtmek isterim.Sizden ricam iletişimden bıraktığım telefondan benimle iletişime geçebilirmisiniz ?

 2. Merhaba kırma eleme tesisi sistemleriniz hakkında tüm detayları,özellikleri ve fiyat listesini almak istiyorum.Mail adresine atabilme imkanınız var mı ?

  • Ferhat bey merhaba,gerekli fiyat listesi ve bilgilendirme mail adresinize yolladı.

 3. Taş kırma eleme tesisleri hakkında verdiğiniz bilgiler için gerçekten çok teşekkür ederiz.Bir gün firmanızı ziyarete gelmeyi gerçekten çok isterim.

  • Selami bey,İzmir Torbalı da bulunmaktayız.Sizleri her zaman ziyaretimize bekleriz.

 4. M-K Makina kırma eleme tesisi konusunda gerçekten kaliteli bir firma.Kendileri ile çok çalıştık,fiyat olarakta gerçekten uygun fiyatta satışları mevcuttur.

  • Atilla bey,değerli yorumunuz için gerçekten çok teşekkür ederiz.

 5. Selam,taş kırma ve eleme tesisleriniz hakkında detaylı bilgilere ulaşmak istiyoruz.

  • Naime hanım kırma eleme tesisleri hakkında gerekli bilgilendirme yapıldı.

 6. M-K Makina taş kırma eleme tesisi makinalarınız hakkında tüm detayları öğrenmek istiyoruz.Nasıl yapacaz ?

  • Mahmut bey,gerekli bilgi maili sizlere gönderildi.İyi günler dileriz.

 7. Bilgiler için teşekkür ederiz M-K Makina.Sizden ricamız konkasör tesisi hakkında detaylı bilgi ve fiyatlandırma listenizi atabilir misiniz ?

  • Nesime hanım,0542 800 50 50 telefon numaramızdan 7/24 bizlere ulaşabilirsiniz.

 8. Taş kırma eleme tesisi satın almak istiyoruz.Bize yardımcı olurmusunuz.

Leave A Reply