Yıkama Eleme Tesisi Sistemlerin de Farklı Deneyim

Yıkama Eleme Tesisi Sistemleri

Ülkemiz başka olmak üzere tüm dünyada beton, asfalt, mıcır üretimleri için temiz ocak bulmak zor olmaktadır. Bu sebeple kaliteli olmayan mıcır, genel olarak dere yatağında bulunan malzemelerden kırma yıkama eleme yöntemleri ile elde edilmektedir. Kırma işlemi genel olarak çeneli kırıcılar, darbeli kırıcılar, dik milli kırıcılar ve konik kırıcılar yardımı ile yapılmaktadır.

Yıkama Eleme Tesisi Sistemleri olarak kolay yıkanan malzemeler için elek üstünde yıkama yöntemi kullanılmaktadır. Malzeme elek üstünde hareket ederken borulara vidalanmış olan nozullar aracılığı ile basınçlı suya tutulmaktadır. Nozullar öyle bir şekilde yerleştirilmelidir ki elek genişliği boyunca tüm malzeme basınçlı su ile yıkanabilsin. Yıkama Eleme Tesisi Sistemleri nde yıkama tanburları yıkanacak malzemenin zor olduğu durumlarda kullanılmaktadır. 10 devir/ dakika hızında hareket eden tambur içinde malzeme tamburun bir tarafından öteki tarafına doğru ilerlerken su yıkanacak olan malzemenin çıkışına girip, kirli olarak malzemenin giriş tarafına boşaltılmaktadır. Tamburların içindeki kanatlar malzemelere yön vermektedir. Aşındırıcı malzemeler tamburun içindeki çelik veya kauçuk malzemelerle kaplı olması özelliğine sahiptir. Tambur pnömatik tekerlerkler üzerinde dönme yetisine sahiptir.

Eleklerde duşlama yöntemi kullanılmaktadır. Yıkama Eleme Tesisi Sistemleri  olarak bahsettiğimiz bu yöntem yardımı ile yıkanan ürünler elek altı malzeme kirli su ile birlikte bu sistemlere verilebilmektedir. Yıkama esnasında ince malzemenin kaçmasını önlemek için hirosiklon sisteme malzemeler iletilmektedir.

Yıkama Eleme Tesisi Sistemleri içinde susuzlaştırma elekleri sayesinde yıkanmış olan malzemedeki su oranı düşürülmektedir. Bu elekler yukarı doğru eğimlidir. Elek perdesi 200 mikron aralıklı poliüretan elek malzemesi kullanılmaktadır. Kil gidericiler yıkama suyunun basit bir şekilde geri dönüştürülmesini sağlayan en önemli parçalardır. Flokülan teknolojisi sayesinde kil sudan ayrılır, su tekrar yıkama sistemine gönderilir. Bu sayede çok büyük kilin oluşmasının önüne geçilmiş olmaktadır.

Siz değerli müşterilerimiz için Yıkama Eleme Tesisi Sistemleri  yaşatmak adına yıkama ve eleme makinelerinin üretim ve satışını gerçekleştiren firmamız tüm bu hususlara dikkat ederek üretim gerçekleştirmektedir. Üretimini yapmış olduğumuz yıkama tesislerini daha verimli kullanabilmeniz adına tarafınıza gerekli bilgiler aktarılmaktadır. Sektöre yıllarını vererek üst düzey bir yer edinen bir firma ile çalışmak istiyorsanız sizleri de firmamızı ziyaret etmeye davet ediyoruz. Siz kahvenizi yudumlarken firmamız uzman ekibi sizleri dilediğiniz tüm makineler hakkında detaylı olarak bilgilendirecektir.

İlgili Mesajlar

Leave A Reply